wtorek, 28 listopada 2017

Urodziny Marchewki-warsztaty dla przedszkolaków

Jesień obfituje w różnego rodzaju owoce i warzywa . Ich kolorystyka przyciąga wzrok. Korzystając z tej okazji zaproponowałam zorganizowanie warsztatów dla najmłodszych z przedszkola im. Adama Żeromskiego w Nałęczowie, które prowadziłam z  Marleną z bloga Kuchnia Marlenity.
Warsztaty te były o tyle szczególne, że miały na celu propagowanie nawyków zdrowego żywienia wśród dzieci.
W dobie internetu i braku czasu na ruch niestety coraz więcej maluchów zmaga się z problemami próchnicy, nadwagi a nawet otyłości.
Chcąc coś zmienić w tym zakresie powinno się zaczynać od rodziców ale czasami to dzieci mogą nas zachęcać do zmian zwłaszcza jeśli są to zmiany, które mogę korzystnie wpływać na stan naszego zdrowia.
Większość dzieci zna niestety smak tylko słodkich soczków, napoi gazowanych, lub wód smakowych.
Można by rzec "Jesteś tym co jesz". Dlatego warto jeść zdrowo by być zdrowym.
Na warsztatach dzieci miały możliwość zobaczyć jak powstają soki warzywno-owocowe z wyciskarki wolnoobrotowej, mogły wskazywać owoce / warzywa, które powinny trafić do wyciskarki. Zobaczyły również, że aby uzyskać słodki smak soku nie ma potrzeby słodzenia go czymkolwiek., bo słodki smak dają owoce.
Najważniejszym punktem warsztatów była degustacja. Niektórym soki tak posmakowały, że prosili o dokładkę- z czego się bardzo cieszyłyśmy. W prezencie za prowadzenie warsztatów otrzymałyśmy dyplomy narysowane przez dzieci-były naprawę urocze:)
Mamy nadzieję, że dzięki tym warsztatom dzieci przynajmniej porozmawiają o zdrowym żywieniu z rodzicami, jeśli zaś zmienią coś w swoim stylu odżywiania nasz cel zostanie osiągnięty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz